Türk Girişimci Rusya’da 850 Milyon Dolarlık OSB İnşa Edecek

trabzon daire

trabzon daire

Rusya’da 20 yıldır Sefa İnşaat olarak faaliyet gösteren Erdem Coşkun, Moskova’ya 100 kilometre uzaklıktaki Vladimir Bölgesi’nde 850 milyon dolar yatırımla organize sanayi bölgesi inşa edecek..

Sefa İnşaat’ın sahibi Türk girişimci Erdem Coşkun, Moskova’da 850 milyon dolarlık dev bir yatırıma hazırlanıyor. Coşkun, 850 k girişimci Erdem Coşkun, Rusya’nın başkenti Moskova’ya 100 kilometre mesafede bulunan Vladimir Bölgesi’nde, 850 bin metrekarelik alanda ASIA (Aleksandrova Sloboda Industrial Area) organize sanayi bölgesi yatırımlarına başladı. Toplam 650 bin metrekare kapalı alan öngörülen organize sanayi bölgesinde 50’ye yakın fabrika inşa edilecek. İlk iki fabrikanın inşaatı tamamlanmak üzere 3 ayrı fabrika için de çalışmalar başladı.
TÜRKİYE’DEKİLERİN ÜST MODELİ
Onlarca Türk girişimcinin yatırım için başvurduğu sanayi bölgesi, Türkiye’deki benzerlerinin bir üst modeli olacak. Postane, market, restoran, kreş, banka şubeleri, işçi yurtları, yöneticiler için özel konutların da yer aldığı sosyal alanlar ASIA’yı özel bir yatırıma dönüştürüyor. Toplam 850 milyon dolar yatırımın yapılacağı bölgede gümrükleme ve depolama işlemlerinin yapılabileceği birimler de olacak.
ALT YAPILAR HAZIR
Rusya’da Sefa İnşaat olarak 20 yıldır çalışmalarını sürdüren Türk girişimci Coşkun, ASIA organize sanayi bölgesinde doğalgaz, elektrik ve diğer tüm alt yapıların hazır olduğunu, Rusya için çok önemli fırsatlar sunan bu kalemlerin Rusya’nın diğer bölgelerine göre çok avantajlı olarak alabildiklerini söyledi. Rusya’da yatırım yapmak isteyen girişimci istediği büyüklükteki araziyi de satın alarak yatırımını gerçekleştirebilecek.
3-4 AYDA TESLİM EDEBİLİR
Türk girişimci, “Elektrik, su, doğalgaz, kanalizasyon bağlantıları şu anda arazide mevcut. Rusya’da normalde bu alt yapıyı hazırlamak 2-3 yıl alabilir. Biz tüm izinleri aldık. Projelendirme ve inşaatı da arzu edilirse biz yapabiliyoruz. 3-4 aylık bir sürede inşaatı teslim etme imkanımız var. Arazinin tapusunu da veriyoruz. Bu Rusya için çok özel bir durum” dedi.
TÜRK ŞİRKETLERİ DE ORADA
Başkent Moskova’ya çok yakın mesafede bulunan Vladimir bölgesinde, Beko, Vestel, Muya, Ruscam ve Boydak grubunun yatırımları bulunuyor. Türkler bölgede yabancı yatırım açısından Almanlardan sonra ikinci sırada. Valilik bünyesinde oluşturulan çalışma grubu ile ASIA organize sanayi bölgesi yatırımları izleniyor.

 

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: