Trabzon’da Otellerde Yer Kalmadı

Trabzon Valiliği, turizm sezonu nedeniyle otellerin yüzde yüz doluluk oranına ulaşması üzerine özellikle körfez ülkelerinden gelen turistlerin konaklaması için evler belirledi.

Trabzon Valisi Recep Kızılcık yaptığı açıklamada, yaz sezonunda başta Uzungöl olmak üzere, şehrin tüm alanlarında adım başı yabancı misafirleri, özellikle körfez ülkelerinden gelen turistleri görmenin mümkün olduğunu söyledi. Trabzon’un turizm merkezi olması için aralıksız çalıştıklarını vurgulayan Kızılcık, şöyle devam etti: “Yaptığımız yatırımlar ile turizm sezonunu uzun vadede 12 aya yaymayı planlıyoruz. Dünyada küresel ısınmanın bir gerçek olduğunu kabul ettiğimizde Trabzon, bir yandan tarih, doğal ve kültürel güzellikleri ile bir yandan kış turizmi imkanları, yapımı devam eden üç adet 5 yıldızlı otel ve kongre merkezi ile turizm merkezi haline gelecektir. Bu yönde önemli adımlar attık, atmaya devam edeceğiz. Yaptığımız yatırımlar ve tanıtım çalışmaları sonucunda oteller yüzde yüz doluluğa ulaştı. Misafirleri geri çevirmeme adına yaylalardaki ve şehir merkezindeki bazı evlerin tespitini yaptık. Pansiyonculuğa uygun 53 ev belirledik. Bu evleri de turizm şirketlerine bildirdik.

trabzon

trabzon

“TRABZON EN ÖNEMLİ TURİZM MERKEZLERİNDEN BİRİ OLACAK”

Vali Kızılcık, sadece belirli bir sektörün değil, tüm kesimlerin kazandığı turizmi hedeflediklerini vurgulayarak,“Bunun için özellikle vatandaşlarımızın da turizm sektörüne katkıda bulunmasını istiyoruz. Altyapı eksikliklerimizi büyük ölçüde giderme çabası içindeyiz. Trabzon önümüzdeki yıllardan itiraberen bölgenin, Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden biri olacak” dedi.

TURİSTLERE 400 CİVARINDA DAİRE SATILDI

Turistlerin Trabzon’dan son derece memnun ayrıldıklarını da belirten Kızılcık, “Misafirlerimiz buradan konut, gayrimenkul almaya başladılar. Şimdiye kadar yaklaşık 400 civarında konut aldılar” diye konuştu. Kızılcık, FIFA 20 Yaş Altı Dünya Kupası’nda Türk milli takımının da yer aldığı grubun maçlarının Trabzon’da oynadığını anımsatarak, şunları kaydetti: “Bu şampiyona ve özellikle körfez ülkelerinden yoğun talep nedeniyle konaklamada sıkıntılar yaşanıyor. Bunun içinde Trabzon’un misafirperver vatandaşlarından, yaylalarda evleri olanlardan, bu evlerini kiralamalarını istiyoruz. Tüm şehrin bu sürece katkı vermesini bekliyoruz. Böylelikle Trabzon’a gelen ziyaretçiler birbirinden güzel dağ ve yaylalarımızı görerek ilimizden mutlu şekilde ayrılabilir.”

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: