TOKİ, Eflani’de konut yapacak!

trabzon-satilik-daireKarabük’ün Eflani ilçesi Belediye başkanı İbrahim Ertuğrul Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ile işbirliği yapılarak sosyal konut yapımı için çalışmalarda son aşamaya gelindiğini, ön talep toplamaya başlayacaklarını belirtti.

İbrahim Ertugrul,  “TOKİ-Belediye işbirliği ile ilçemizde sosyal konutlar yapacağız. TOKİ bu tür projeler için belediyelerden   genel altyapısı tamamlanmış arsa talep etmekte. Belediyenin arsası yoksa Hazine mülkiyetinde bulunan arsaları da kabul etmekte. Belediyemiz mülkiyetinde arsa bulunmadığından Hazine arsaları üzerinde yoğunlaştık.

Su an tespit ettiğimiz 4 değişik bölgede hazine arsası bulunmakta. Bu arsaları TOKİ’ye teklif edeceğiz. Bunun için de önce Karabük doğumlu olan ve son bir yıl içinde Eflani’de ikamet ettiğini kanıtlayan vatandaşlarımızdan ön talep toplayacağız. TOKİ aracılığı ile yapılacak sosyal konut talebinde bulunan vatandaşlarımızın belediyemize gelerek talepte bulunmalarını ve başvuru formlarını doldurarak kayıt olmalarını istiyoruz. Vatandaşlanmız, başvuru şartlannı ve gerekli bilgileri belediyemiz fen isleri müdürlüğünden alabilirler.’ dedi

Trabzon Daire ve Emlak sektörü ile ilgili tüm haberler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: