Konut Almak İçin Fiyatlar ve Faizler Uygun!

trabzon-satilik-daireDumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, uygun fiyat, uygun faiz ve KDV avantajı sebebiyle konut almak için uygun zaman olduğunu belirtti…

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan 2013 yılının 3. çeyrek büyüme rakamlarına göre Türkiye’nin istikrarlı büyüme gösterdiğini belirten Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Dumankaya, “Göstergeler Türkiye’nin büyüme oranları açısından istikrarı yakaladığını gösteriyor. Bu istikrarı devam ettirmek için yeni büyüme modellerini uygulamaya almak gerekir” dedi.
Dumankaya konu ile ilgili açıklamalarına şöyle devam etti:
“Harcamalarımızı kısmadan ekonomik çarkın dönüşüne engel olmadan sadece israfın önüne geçecek tedbirler almalıyız.  Bu dönem halkımızın tasarruf yapmak ve tasarruflarını konut alımlarında değerlendirmeleri için en uygun dönem. Şu anda stoklarda yüzde 1 KDV ile satılan konutlar mevcut. Stoklar bittikten sonra yeni başlanan projelerle birlikte KDV yüzde 18’e çıkacak. Bu avantaj sadece stoklarla sınırlı. Bu avantaj için son zamanlar. 2014 yılı itibariyle yeni gelecek projeler yüzde 18 KDV oranı ile satılmaya başlayacak.”
Kaldı ki FED Başkanı Bernanke’nin de tahvil alımını durduracağına yönelik açıklaması var. Amerika’nın tahvil alımını durduracağı için faizlerin artması bekleniyor. Şu an fiyatlar da uygun, faizler de uygun. KDV avantajı da var. Belki klişe olacak ama konut almanın tam zamanı”

Trabzon Daire ve Emlak sektörü ile ilgili tüm haberler.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: