Bakanlıktan En Güzel 150 Park Projesine Destek

trabzon daire

trabzon daire

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı düzenleyeceği En Güzel Park Proje Yarışması ile 150 park projesini karşılayacağını açıkladı..

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, yaptığı açıklamada, düzenleyecekleri En Güzel Park Proje Yarışması ile 120 park projesinin tamamını bakanlık olarak karşılayacaklarını açıkladı.
Yeşili artıracak projeler üzerinde çalıştıklarına işaret eden Bayraktar, “81 ildeki belediyelerden park projesi isteyeceğiz. En çevreci seçilen 150 parkın parasını Bakanlık olarak karşılayacağız” dedi.
Bu kapsamda örnek parklar yapılması gerektiğini ifade eden Bayraktar, “Bu parkları yapan belediyelere çok ciddi destek vereceğiz.
Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yeşil alanları artırıyoruz. Otopark, yeşil alan, sosyal tesis olmadan avan projeleri onaylamadan adım attırmıyoruz” diye konuştu.
Arıtmaya % 50 hibe
Çevre yatırımlarının artığına dikkati çeken Bayraktar, bütün katı atık tesislerini düzenli depolama şekline dönüştürdüklerini bildirdi.
Bayraktar, çöpten enerji ve kompost üretme, seracılık yapma çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek, atık su arıtma tesislerinin hepsini online takip ettiklerini vurguladı.
Arıtma tesisi olmayan işletmelere ciddi cezalar kestiklerine dikkati çeken Bayraktar, belediyelerin atık su arıtma tesislerindeki enerji giderlerinin yüzde 50’sini hibe olarak desteklediklerini hatırlattı.
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: